Ara
Close this search box.

Hikayemiz

İncir Ocağı, Aydın iline bağlı Germencik ilçesinde kurulmuş, 5 kuşaktır aile işletmesi olarak başta incir, zeytin ve zeytinyağı üretimindeki yıllara dayanan tecrübelerini günümüz ihtiyaçlarına ve şartlarına uyarlayarak geleneksel ve kaliteli ürünü tüketicisiyle buluşturan bir markadır.

Aydınlı Koca Osman Oğlu Ahmet, tarihimiz ve milletimiz için son derece önemli olan destansı zaferimiz ile sonuçlanan Çanakkale Savaşı’nda vatani görevini yapmıştır. Savaşta şehitlik makamına kavuşan Koca Osman Oğlu Ahmet’in ardında Fatma Hanım ve dört çocuğu kalır. Fatma Hanım, geçimini sağlamak, çocuklarına bakabilmek için uzun yıllar incir, zeytin ve hayvancılık işlerine devam eder. Yıllar sonra aile işini devralan Ahmet Oğlu İsmail, savaşlar sonrasında meydana gelen yokluk dönemlerinde işlerini bir adım ileriye taşımak istese de çalkantılı üretim ve tüketim sürecinde bu pek mümkün olmamıştır. 1950’li yıllara gelindiğinde İsmail Oğlu Ahmet iş hayatında aktif rol oynamaya başlar.

Yıllar içinde yaygınlaşmaya başlayan tarımda makineleşmeyle birlikte üretimi arttırmaya başlayan Ahmet, bu sefer de ürünlerini değerinde ve kolay satılabilmesi için çalışmalara başlar. Tarım kooperatiflerinin kurulması, desteklenmesi ve diğer satıcılara tedariği konusunda önemli çalışmalar yapar.

Günümüzde de faaliyetlerine devam eden en büyük yerel tarım kooperatiflerinden birinde yaklaşık 15 yıl yöneticilik yapmıştır. İlerleyen yıllarda Ahmet Kurum’un iki oğlu işleri devralmış yurtiçi ve yurtdışında faaliyet gösteren firmalara ürün tedariğinde bulunmuşlardır. Bizler, 5. kuşak olarak atalarımızın tecrübeleri ve birikimleri ışığında, değişen günümüz şartlarına uygun, yenilikçi, işimizi hep ileriye taşıma azmi ve kararlılığı içinde bayrağı devralmaktan gurur duyuyoruz.Aydın ili, coğrafi konumu ve ikliminin etkisiyle başta incir ve zeytin olmak üzere birçok tarım ürünü yetiştirmeye elverişlidir. Yazlarının sıcak ve kurak geçmesi sayesinde incir üretimi için vazgeçilmez bir coğrafyadır. Kurutulduğunda besin değeri beş kat artan, içerisinde C, B2, B3 ve K vitaminleri gibi daha birçok vitamin ve mineral içeren adeta şifa kaynağı incir; Türkiye’de en çok Aydın ilinde yetiştirilir.

Kışlarının ise yağışlı ve ılıman geçmesi memecik zeytinine yansımaktadır. Bu değerli zeytinlerin doğru işlenmesi sayesinde, antioksidan özelliği en yüksek zeytinyağı çeşitlerinden olan memecik zeytinyağı elde edilir. Yüksek polifenol seviyesi boğazda akıcılık yaratır. Yoğun meyvemsi tat ile gelen damağınızdaki yanma hissi size unutamayacağınız bir zeytinyağı deneyimi yaşatır.İncir Ocağı 5 kuşaktır süregelen bilgi birikimi, tecrübe ve ticari ahlakın bir araya gelip tüketici sağlığını misyon edinerek organik ve kaliteli ürünü müşterisiyle buluşturmak için kurulmuştur. Üreticisi olduğumuz birinci sınıf organik ürünleri, hiçbir kanserojen, kimyasal madde kullanmadan ve ilaçlama işlemi olmadan evinizde gönül rahatlığıyla tüketebilmenizi amaçlıyoruz. Tüketicimizle yalnızca ticari ilişkiler değil, tükettikleri ürünün hangi hazırlık aşamalarından geçtiğini ve üretim serüvenini izlediği sıcak köy ortamında ağırlayarak ilk ağızdan bilgi ve tecrübe edinmelerini istiyoruz.

Doğanın amaçladığı tarımı, sizin arzuladığınız hizmetle birleştiriyoruz.

Gıdada kalite sağlık getirir, kaliteli gıdayı evlerinize İncir Ocağı getirir.